Glazura, a terakota różnice

Wielu z nas staje przed dylematem wyboru materiałów do wykończenia poszczególnych pomieszczeń. Zazwyczaj spotykamy się z glazura i terakotą, jednak niewielu z nas zna różnice między tymi dwoma rodzajami płytek. Tak więc glazura, a terakota, różnice nie są wcale błahe.

plytki lazienkowe

Pierwszy materiał doskonale nadaje się do wykończenia ścian w kuchni, czy łazience. Odporna na nasiąkanie ceramika, podobna do porcelany, nadaje się jednak tylko do stosowanie w domu. Inaczej ma się sprawa jeśli mówimy o terakocie.

Ta bowiem charakteryzuje się znacznie większą wytrzymałością, dlatego może być śmiało zastosowana zarówno na ścianach, jak i podłodze. Specjalna mrozoodporna wersja, może służyć również do wykończenia balkony lub tarasu, na zewnątrz budynku. Następnym razem, zastanawiając się nad wyborem, weźmy pod uwagę przeznaczenie materiału i odpowiednio dobierzmy go do wnętrza, wówczas mamy większą gwarancję wytrzymałości i dłuższy okres do kolejnego remontu. Zasięgnięcie opinii fachowca, także może się przydać!